Haage

Milleks on kehal vaja mineraalvett?

Mineraalvesi on rohkem, kui lihtsalt janukustutaja, see on looduslik ressurss, mis on täis olulisi mineraale ja mikroelemente, aidates toetada keha funktsioneerimist. Mineraalvee eeliseks on selle mineraalide sisaldus, mida keha vajab ja mida tavaline pudelivesi või kraanivesi ei paku.  Järgnevas blogipostituses vaatleme, milleks on kehal vett vaja; milliseid mineraale ja miks meie keha vajab ning millised on mineraalvee eelised igapäevases tarbimises. 

Vee tähtsus – milleks on kehal vett vaja?

Vee tähtsust inimese organismi jaoks on raske alahinnata. Kõige paremini ilmestab seda fakt, et enamus protsesse kehas toimuvad vesikeskkonnas. Kui vett on kehas liiga vähe, siis pidurduvad ka olulised ainevahetusprotsessid – sealhulgas toidu lagundamine, toitainete omastamine ja muundamine energiaks, – ning kasutamine keha taastamiseks ja kasvuks, jääkainete väljutamiseks, rakkude uuenemiseks jne.  

Millist vett juua sõltub suurel määral elustiilist, kliimast, toitumisest ja veel mitmest muust mõjutajast. Seega on keeruline ühest soovitust anda õige koostisega vee valikuks ja lähtuda tuleb eelkõige keha vajadustest. Siiski võib üldistatult öelda, et enamusele sobiv vesi on neutraalne kuni kergelt aluseline (pH 7-7.5). Neutraalne tähendab, et vesi ei ole happeline ega ka aluseline ehk pH 7. Järgnevalt mõned näited, miks on kehal vett vaja: 

  • Vesi reguleerib kehatemperatuuri
  • Limaskestade – näiteks silmade, nina, suu – niisutamiseks
  • Seedimise sujuvaks toimimiseks ning jääkainete väljaviimiseks
  • Peaaegu kõik ainevahetusprotsessid toimuvad kehas vesikeskkonnas
  • Toitainete ja hapniku transport
  • Liigeste liikuvuse tagamine

Mineraalide roll inimorganismis

Mineraalidel on organismis suurem roll, kui arvatagi ostame. Mineraalid aitavad võidelda haigustekitajatega, muuta luid tugevamaks, reguleerida hormoone,  parandada haavakesi kehal jpm – ühesõnaga mineraalid mõjutavad kõike meie kehas toimuvat. Näiteks on kehas väga olulised mineraalid kaltsium, magneesium, fosfor, kaalium ja naatrium, mille roll on kirjeldatud allpool. 

Kaltsium  – mineraal, mis aitab tugevdada luid ja hambaid, reguleerib vererõhku ja lihaste tööd ning omab olulist rolli ka närvisüsteemi töös. Samuti mõjutab kaltsium vere hüübimist. 

Magneesium – nagu kaltsiumgi, tugevdab magneesium luid ja hambaid, reguleerib vererõhku ja veresuhkru taset. Samuti mõjutab magneesium lihaste tööd,närvisüsteemi toimimist ja vere hüübimist. 

Fosfor – see mineraal on hammaste, luude ja rakumembraanide põhielement. Fosfor aitab aktiveerida ensüüme ning hoiab vere pH taseme normaalses vahemikus. 

Kaalium – tasakaalustab vedelike taset kehas, mõjutab südametööd. Samuti mõjutab kaalium lihaste tööd ja vererõhku ning on oluline mineraal, et luud oleksid tugevad.  

Naatrium – tasakaalustab vedelike taset kehas, aitab saatae närviimpulsse ja mõjutab lihaste tööd. 

Mineraalvee eelised igapäevases tarbimises

Mineraalvett võib tarbida kasvvõi igapäevaselt, et meie organismides säiliks mineraalainete tasakaal. Nagu varsemaltki mainitud, siis mineraalvee tarbimine aitab kaasa vererõhu vähenemisele, südametööle ja seedesüsteemi normaalsele talitusele. Mineraalvee valimisel tuleks jälgida, kus on mineraalvesi toodetud ning milliseid mineraale vesi sisaldab. Samuti tuleb meeles pidada, et mineraalvesi ei asenda tervislikku toitumist ehk erinevaid mineraalaineid tuleks omandada ka mitmekesise toidu kaudu. Haage e-poes on lai valik mineraalvett, mis sisaldavad erinevaid mineraalaineid, mida keha vajab. Turguta oma organismi värskendava loodusliku mineraalveega! 

Rohkem postitusi