Haage

Kuidas muuta vee joomine meeldivaks harjumuseks?

Iga muutus sillutab teed uutele muutustele – seda tasub endale meelde tuletada, kui muidu tundub, et oma kallile kehale regulaarselt puhta joogivee pakkumiseks on vaja head põhjendust. Koosneb ju meie keha suures osas veest ja piisava koguse ning optimaalse koostisega vedeliku tarbimise vajalikkust on seega tervise seisukohalt raske ülehinnata.

Kui regulaarne vee joomine ei ole sinu jaoks veel igapäevaseks mõnusaks harjumuseks kujunenud, siis siit leiad nippe, kuidas vee joomisest harjumus tekitada ja seda ka nautida.

Kui palju korraga?

Rusikareegel võiks olla, et alustad ja lõpetad oma päeva suure klaasitäie veega ning jood ühe klaasitäie ka iga söögikorra vahel. Kui sööd kolm korda päevas, jood nii kokku 5 klaasitäit vett.
See teebki kokku umbes 1–1,5 liitrit.

Tsitaadi ikoon

Joo vett tihti ja väikeste lonksudena.
Nii on kehal vee omastamine kõige sujuvam.

Maitsesta joogivesi

Kui oled päevase vee kenasti pudelisse valmis mõõtnud, aga tahaksid joogi nautimiseks midagi sinna lisada, siis proovi midagi järgmisest nimekirjast.

  • Maitseürdid – piparmünt, estragon, basiilik, rosmariin, tüümian. Kõik need imelised ürdid rikastavad vett põneva maitsevarjundiga. Leia oma lemmik!
  • Cayenne’i pipar koos mee ja sidruniga – see kooslus annab veele juba maitsestatud joogi staatuse ning maitseb suurepäraselt. Ära ainult meega liialda, sest vastasel korral võid päeva peale kokku saada arvestatava koguse lisasuhkrut.
  • Nii värsked kui ka külmutatud marjad ja muud viljad lisavad lõbusalt värvi ja särtsu ning neid on vee seest mõnus krõmpsutada.
Rohkem postitusi