Haage

Kui palju vett peaks päevas jooma?

Meie igapäevase joogivee tarbimise tähtsus on märkimisväärne  ja on oluline kogu organismi toimimise seisukohast.  Vesi aitab kehal hoida temperatuuri, transpordib toitaineid organiteni ning hapnikku kopsudeni ja aitab kehast välja viia jääkaineid. Kui ilma toiduta suudab inimene vajadusel olla nädalaid või lausa kuid, siis ilma veeta me nii kaua vastu ei pea. Olenevalt ümbritsevatest tingimustest võib see aeg olla 3-7 päeva. Vee joomine aitab muuhulgas ennetada näiteks neerukivide teket ja kõhukinnistust. Vee vähene tarbimine võib aga hoopis terviseprobleeme põhjustada. Näiteks võib veepuudus tekitada terviseprobleeme nagu väsimus, peavalu, organikahjustused ning äärmuslikel juhtudel võib tõsine vedelikupuudus lõppeda isegi surmaga. 

Vee joomine on samuti oluline naha tervise ja ilu jaoks. Piisav vedelikuhulk aitab nahka niisutada ja toksiine kehast väljutada, mis võib parandada naha seisundit ning anda särava ja noorusliku jume. 

Kui palju vett siis tegelikult peaksime jooma?

Võib öelda, et vee joomine on organismi normaalseks talitluseks kriitilise tähtsusega. Kuna meie keha koosneb umbes 60% veest, siis on väga oluline tagada, et tarbiksime selle töös hoidmiseks päeva jooksul piisavalt vedelikku.  Õnneks omastab keha suure osa veest ka toidust, seega ei pea normaalse toitumise korral kartma vedelikupuudust. Küll aga võiksime igapäevaselt juua vähemalt 2-3 klaasi vett. Päevase vedelikutarbimise kogus sõltub erinevatest teguritest. Näiteks peaksid rohkem vett tarbima eakad, rasedad ning imetavad emad. Vedelikuvajadus on suurem ka füüsiliselt aktiivsetel inimestel või suvel kuuma ilmaga, sest siis higistame oluliselt rohkem ehk vedelik kaob kehast kiiremini.  Ka haiguste ajal tuleks jälgida, et tarbitav veekogus oleks suurem, et keha võitlust haigusetekitajatega toetada ja kiiremini taastuda. Haigusest taastumise puhul oleks hea, kui vesi sisaldaks ka mineraalaineid, et nende kaotust kehale kiiremini kompenseerida. 

Kuidas teha vee joomisest meeldiv harjumus? 

Õnneks ei ole vee joomise harjumuse tekitamine üleliia raske ülesanne ja väikeste nippide abil saab selle endale sisse harjutada.  

  • Valik on lai! Vali vesi, mis sulle enim maitseb. See võib olla karboniseeritud või karboniseerimata, tavaline või maitsestatud, mineraalidega või ilma, otse kraanist või pudelist.  
  • Kasuta kaasaskantavat pudelit, mille nägemine tuletab meelde, et on aeg vett juua. Pudelist juues tead täpselt, kui palju päeva jooksul joonud oled.  
  • Lisa veele maitseürte – piparmünti, basiilikut, rosmariini, tüümiani; värskeid või külmutatud marju ning puuvilju. Väga hea kooslus on ka cayenne’i pipar koos mee ja sidruniga. Eelista valmistootele ise vee maitsestamist, sest nii ei tarbi sa liialt peidetud suhkruid.  
  • Liida veejoomine mõnele igapäevasele rutiinile nagu söömine või hambapesu. 
  • Kui kipud veejoomist unustama, on mugav kasutada mõnda äppi, mis saadab sulle meeldetuletusi telefonile või nutikellale.

Kvaliteetne mineraalvesi aitab kaasa organismi normaalsele funktsioneerimisele

Mineraalvesi on kasulik, sest seda juues taastuvad samaaegselt organismi vee- ja mineraalainete varud. Mineraalained on meie organismile olulised luustiku, kehavedelike ja ensüümide koostises ning aitavad edastada närviimpulsse. Näiteks mineraalvees sisalduv naatrium on oluline närvisüsteemi toimimisel ja lihaste töö reguleerimisel, kaalium aitab reguleerida vedeliku tasakaalu kehas. Kaltsiumi peamine roll on  luude tugevuse tagamine ja magneesium on oluline muuhulgas näiteks lihaste töö ning veresuhkru ja vererõhu reguleerimisel. 

Hoidmaks Haaget puhtana lisaainetest, villitakse meie vesi pudelisse otse sügavast maapõuest. Nii säilitab Haage vesi täieliku puutumatuse hetkeni, mil avad pudeli. Meie vesi sisaldab looduslikul kujul esinevaid mineraale, ilma et neid oleks kunstlikult lisatud. 

Haage valikus on ka rohkete mineraalidega Haanja looduslik mineraalvesi, mis on õrnalt soolaka maitsega ja aitab organismil pärast füüsilist pingutust hea enesetunde taastada. Meie mulliga ja mullita vee mineraalainete sisaldus on  328 – 344 mg/l, Haanjal lausa 1900-2300 mg/l.  

Tutvu Haage toodetega meie e-poes ning tee oma tervise heaks teadlik valik! Haage vesi pakub sulle kvaliteetset mineraalvett, mis on ideaalne valik igapäevaseks vedelikutarbimiseks.  

Rohkem postitusi