Paide teatri „Eesti jumalad“ Vargamäel

Selle suve haripunktis, 25. juulil 2019 esietendus Anton Hansen Tammsaare muuseumis Vargamäel Paide teatri lavastus „Eesti jumalad“. HAAGE looduslik mineraalvesi toetas suursuguse kunstilise terviku sündi prooviperioodil näitlejaid veega varustades.

Loosisime sel korral Facebooki vahendusel esietendusele kaks piletit. Imekombel osutus võitjaks tõeline teatrifänn Kristi, kes teeb koostööd heategevusfondiga Aitan Lapsi ja jõuab teatrisse teinekord isegi 4–5 korda aastas. Vargamäele olevat ta teatritükke nautima jõudnud ennegi, kui eelmisel aastal seal „Kõrboja perenaist“ mängiti.
Paide teatri tegemistega tutvus Kristi aga esimest korda ja sai meeldiva kogemuse osaliseks, kuna lavastuses puudutati päevakajalisi poliitilisi teemasid huumorivõtmes. Ta lubas ka edaspidi kindlasti Paide teatrit teistele soovitada.

Lavastuse suurtoetaja on Haart Ehitus OÜ, meediapartner Järva Teataja. Toetavad Paide linn, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Eesti Kultuurkapital, HAAGE looduslik mineraalvesi ning Paide Muusika- ja Teatrimaja Tooliklubi.

Lavastaja: Jan Teevet (Paide teater)

Osades: Maarja Mitt, Peeter Volkonski, Ilo-Ann Saarepera (Ugala teater), Joosep Uus (Paide teater), Johannes Richard Sepping (Paide teater), Ursel Tilk (Paide teater)

Dramaturg: Johan Elm

Kunstnik: Kairi Mändla

Helikunstnikud: Rauno Vaher, Kenn-Eerik Kannike (Paide teater) ja Kirill Havanski (Paide teater)

Lisaks nimetatutele teeb lavastuses kaasa 14 noort Paide teatri stuudiost ja Viimsi kooli teatritrupist EKSPERIMENT.