Kuidas olla laitmatult stiilne Antoniuse moeetenduse näitel

Pildid: Sadu-Triste Juurikas

Seitsmes Antoniuse moeetendus, Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav sõu, tõi publiku ette ready-to-wear aksessuaari- ja rõivakollektsioonid. Näha sai innovaatilist ja uudset lähenemist igapäevamoele. Noored disainerid pöörasid erilist tähelepanu asjaolule, et loodu oleks kvaliteetselt reprodutseeritav ja valmis kohe poelette vallutama.

Meilt käis moekat õhtupoolikut uudistamas ja Eesti moe tulevikuga tutvumas Kadri Mootse, kelle sõnul on Antoniuse moeetenduse eripäraks privaatne ja mõnus atmosfäär. Eriti meeldis Kadrile ettevalmistusmelust osa saamine.
Kadri oli mitmete moeetendusel osalenud disainerite loominguga ka varem kursis, kuid imetlusväärse elamuse pakkus uutmoodi presentatsioon ja muusika ning modellide ja lava kokkumäng. Eriti jäi silma Malle Soosaare kollektsioon „VÕIM/POWER“ ühes oma lavalise kontseptsiooniga, mis oli Kadri sõnul rohkem kui hästi läbi mõeldud. Lisaks jättis sügava mulje Zack Marquési „CHILLAX“ oma julgete mustrite ja Raine Tossi kollektsioon „I’m real“ ühes badass modellidega.

Eelnevatel aastatel on Antoniuse etendustel edukaks osutunud sellised praegused trendiloojad nagu Liisa Soolepp, Xenia Joost, Triinu Pungits, Anni Ansmann, Kuul, Layk ja paljud teised.

2019 aasta Antoniuse moeetendusel osalesid:
Larissa Kondina (Mekoome) „Knitted Cityscapes“
Siret Esko „Tugev kui teras“
Janika Stets „MinimalMe“
Woolenky & B’MOR Studio „WUSE“
Kerli Koovisk „Härmatis“
Raine Toss „I’m real“
Annika Vaalma (Etnowerk) „[si:]“
Liina Adamson-Ehte „Middlesex“
Jane Aus „BEE“
Malle Soosaar „VÕIM/POWER“
Sandra Ojamäe „KEEP AN EYE ON ME“
Getter Laur „SO NAIVE“
Zack Marqués, Mariann Lukka ja Sandra Mõõk „CHILLAX by Zack Marqués“
International Design Schooli disainerid Peterburist
Markhamat Umarova
Like Look
Tata
Angel A