Jõulujazz 2019, kaunis sissejuhatus pühadeaega

Kauni sissejuhatuse pühadeaega tegi Jõulujazz 2019, mis kestis 29. novembrist 12. detsembrini. Kahe nädala vältel toimus kontserte nii Tallinnas, Tartus, Põlvas, Haapsalus, Pärnus kui ka Viljandis. HAAGE looduslikul mineraalveel oli suur rõõm teha ka sel jõuluhooajal Jazzkaarega koostööd ning olla muusikutele janukustutajaks.

Festivali programm oli tihe ja valikuid jätkus erinevate eelistuste ja tunnetusega kuulajaile. Omalt poolt loosisime välja kaks piletit särava nu-bossa-tähe Sabrina Malheirose kontserdile, mis toimus Noblessneri valukojas, ent elamusi kogusime veel mõneltki teiselt kontserdilt. Eriti elavalt salvestus mällu Niguliste kirikus toimunud Nishat Khani ja Vox Clamantise kontsert, kus kaunite sitarihelide ja gregooriuse traditsioonilise laulu kaunis kooskõla moodustas maagilise terviku.
Jõulujazzi peaesineja oli sel korral Kurt Elling, kelle rikkalike tundevarjunditega virtuoosset esitust sai nautida 10. detsembril Alexela kontserdimajas. Festivali teine tippesineja, viie riigi muusikuid ühendav a capella kuuik Accent tõi kuulajateni haarava kava, kus värsketes seadetes sulandusid džässi ja popmuusika kõlad. Accent esines Eesti muusikasõpradele 8. detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 9. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

HAAGE looduslik mineraalvesi tänab Jazzkaart kaunite elamuste eest ning soovib edu ja kordaminekuid edasisteks ettevõtmisteks!