HAAGE looduslik mineraalvesi Tartu Rulakooli suvelaagris

Pildid: Liidia Maier

Sel aastal tähistas Tartu Rulakool oma 5. sünnipäeva. 16.–20. juulini toimunud suvelaagris saadi üheskoos kokku, et veeta noortega üks mõnus rulatamist täis nädal Võru linna betoonist rulapargis.

Laagris osalesid 9–20-aastased noored nii Lõuna- kui ka Põhja-Eestist. Noorte hulgas oli nii algajaid kui ka edasijõudnud rulatajaid. Seltskond oli mõnusalt kirju ja kuigi lapsi leidus igas vanuses, siis võtsid kõik laagrilised üksteist juba esimesel päeval omaks.

Rulatamas käidi kaks korda päevas, hommikul ja õhtul. Lisaks õpiti GoPro kaameratega filmimist ja kiirete videote kokku panemist, samuti akrüülvärvidega griptape’ide kujundamist ning nende ruladele paigaldamist. Viimases töötoas said noored kätt proovida ka Tartu Rulakooli tulevase imago loomisel, visandades paberile erinevaid rulatajatest tegelaskujusid.

Lisaks pakuti huvilistele võimalust osa võtta avatud treeningutest, kus sai proovida esimesi sõiduvõtteid rulal koos kogenud juhendajatega. Avatud treeningute eesmärk oli Tartu Rulakooli omapanuse andmine rulakultuuri edendamisse Võru linnas ning rulatamise tutvustamine kohalikele Võru linna noortele ja lastevanematele.

Laagri lõpetuseks toimus päev enne koju minekut võistlus lastele ja juunioritele, et välja selgitada tublimad Lõuna-Eesti noored rulasõitjad. Parimaid premeeriti erinevate auhinnakottidega laagri sponsoritelt.
Laagrit viisid läbi Liidia Maier, Jürgen Sarjas, Julia Kaldalu, Silvia Zvirgzdinš, Verner Teder ja Kristo Õismets.
Üritust toetasid House of Marsten, Surfhouse, Haage Vesi, GoPro, Tartu bussikeskus, Maiers Group OÜ ja Tartu linn.