HAAGE Looduslik Mineraalvesi Tartu Laulupeo peatoetaja

Laulupeo sünnikodus Tartus tähistatakse laulupeo 150. sünnipäeva muidugi laulupeoga.
Tartu laulupeo peakontserdil 22. juunil 2019 esitavad enam kui 8500 lauljat mudilastest vanaisadeni Tartu lauluväljakul Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma jpt muusikat. HAAGE Looduslik Mineraalvesi hoiab ja toetab eesti rahvast ühes meie traditsioonidega ning sel suvel oleme suursündmuse ametlik peatoetaja.

HAAGE Looduslik Mineraalvesi on just laulupeo 150. sünnipäeva puhuks loonud eridisaini. Soovime anda isikliku panuse, et laulurahva kultuurilugu säiliks ja areneks, mitte ei hääbuks.

Esimene üle-eestiline laulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Eesti linnas, kus sündisid ka ülikool, ajaleht, muuseum ja teater.
150 aastat tagasi sündinud laulupeod, mis praegu toimuvad üle viie aasta, on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Laulupidu on oluline Eesti rahva ühenduslüli – ei ole vist eestlast, kes laulupidusid eriliseks ja armsaks ei peaks. Meie siin Haagel soovime samuti oma rahvast hoida ja traditsiooni toetada, et kultuur kasvaks, mitte ei hääbuks ning laul heliseks meie südames veel kaua.