HAAGE looduslik mineraalvesi Leigo Järvemuusikal

Leigo Järvemuusika on nõnda unikaalne muusikafestival, et seda on keeruline sõnadesse panna. Nüüdseks juba traditsiooni kohaselt leiab ühel kaunil suvisel nädalavahetusel aset looduse, muusika ja valgusmängu sümbioos, kus saavad tervikuks salapärane mets ja kunst. Sel aastal koges HAAGE looduslik mineraalvesi ühes publikuga mitme suurepärase muusiku, tantsija ja kunstniku etteasteid.

Juba 22 aastat on Leigo talu peremees Tõnu Tamm pannud oma hinge muusika ja looduse kooskõlamisse. Tema töödesse ja tegemistesse on uskunud ja kaasatud paljud Eesti muusikud, kelle anne on tuntud ka laias maailmas, nagu Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Veljo Tormis, Eri Klas, Risto Joost jpt.

Leigo Järvemuusika festivali toimumispaik on Lõuna-Eesti kuplite vahel hingav maaliline järvistu – esinejad on järve peal või metsa sees, publik järve või tiigi kaldal. Just ümbritsev maa, tuli ja vesi muudavad hästi valitud muusika Leigol nii eriliseks ja ligitõmbavaks.
Kuuldused meie imelisest Leigost on levinud kõikjal maailmas, nii et väliskülaliste hulk kasvab, sest sellist „imet“ – kaunis ja puutumatu loodus, imeline muusika ning seda toetav fantastiline valgusmäng – näeb maailmas ikka vähem ja vähem. Selleaastase Leigo kunstiline juht oli Marius Järvi ja kunstiline nõustaja Risto Joost.

Sel aastal tähistati helilooja Tõnu Kõrvitsa 50. sünnipäeva muusikalise metsarännakuga „Thule mustrid“ Leigo teatrimetsas, kus taasavatakse Leigo teatrilava. Osalejad kõndisid metsarajal, kus põimiti ühte Kõrvitsa kirjutatud muusika, performance’id, valguskunst ning metsik loodus.
Esinesid Kammerkoor Helü, keelpillikvartett (Egert Leinsaar / ERSO, Linda-Anette Verte / Vanemuine, Sandra Klimaitė / ERSO, Theodor Sink / ERSO), organist Ulla Krigul, saksofonist Virgo Veldi, tantsija Anna Kristin McCarthy, näitleja Toomas Täht.
Lavastaja oli Andri Luup ja valguslavastuskunstnik Indrek Leht.

Lisaks sai kuulda tunnustatud Läti vokaalansamblit Latvian Voices, Leigo festivaliorkestrit ja soliste dirigent Risto Joosti juhatusel, kes kandsid ette Bizet’ „Carmeni“ aariad, Brahmsi „Ungari tantsud“, Dvořáki tšellokontserdi ja Dvořáki sümfoonia „Uuest maailmast“. Esinesid meie oma ooperimaailma staarid Annely Peebo ja Mati Turi ning üllatusesinejana tegi orkestri ees debüüdi tõeline „rosin“ – Lõuna-Eesti väike viiulitalent.