HAAGE Looduslik Mineraalvesi konverentsil „Asia Update“

Pildid: Joonas Sisask ja Jaan Süld.

9.–10. mail toimus Tartus rahvusvaheline konverents „Asia Update 2019“. Avakõne pidas president Kersti Kaljulaid ning esines mitu maailmatasemel kõnelejat – see tegi konverentsist ainulaadse ja suurima Aasia-suunalise konverentsi regioonis.
President Kaljulaidi kõnest jäi meie jaoks kõlama kaks mõtet. Geograafia on surnud, piirkondliku müügi asemel tuleb mõelda maailmatasandil müügile ning oluline on müüa lisandväärtusega, mitte pelgalt odavaid tooteid.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ning mitme ministeeriumi koostöös korraldataval konverentsil arutati, mida toob maailma ja meie piirkonna jaoks kaasa globaliseeruv Aasia ning kuidas suurendada koostööd Aasiaga nii ettevõtluses, poliitikas kui ka hariduses.

Meie siin Haagel oleme küll pärit väikesest Lõuna-Eesti külast, mida ümbritsevad ja kaitsevad metsad, ent kahtlemata peame end globaliseerunud maailma osaks. Meile meeldib mõelda suurelt ning äärmiselt kasulik on seda teha oma ala spetsialistide seas.