Elamusterohke 12. Viljandi kitarrifestival

Viljandis saab kogeda kultuuri, muusikat ja romantikat nii südasuvel kui ka kesksügisel. Alates 2008. aastast toob Viljandi kitarrifestival igal sügisel Eesti muusikasõpradeni kitarrimängu ilu ja võlu ning annab võimaluse selle arengut tähistada ja toetada. Tänavu elas artistidele kaasa ja oli publikule janukustutajaks ka HAAGE looduslik mineraalvesi.

8.–13. oktoobril toimunud 12.-l Viljandi kitarrifestivalil jõudsid publiku ette nii kohalikud talendid kui ka maailma paremik. Kontserdi andsid Jaak Sooäär, Toomas Vanem, Manish Pringle feat. Brian Melvin, Jonathan Kreisberg ja Nelson Veras, Yamandu Costa (Brasiilia) ja Tallinna Kammerorkester koos dirigent Risto Joostiga, Martin Taylor ja Ulf Wakenius jpt.

Peale kontsertide olid kavas üliõpilaste kitarritöötoad ja kitarrimeistrite päev. Koostöös Eesti Jazzliiduga anti üle ka 12. Tiit Pauluse nimeline noore kitarrimängija preemia, mille pälvis Johannes Laas.
Kes Viljandi kitarrifestivalile veel jõudnud ei ole, neil soovitame kindlasti järgmiseks sügiseks kalendrisse märge teha! Oktoobrikuine värvidemäng, Viljandi avarad vaated ja imeline muusika mõjuvad kauni kooslusena, mida lihtsalt tuleb nautida.

„Ei ole midagi kaunimat kui kitarri kõla … välja arvatud ehk kahe kitarri kõla.“
Frédéric Chopin